“Війни з Росією немає”: Міськрада на Харківщині відмовилася назвати вулицю на честь героїв ООС 

Активіст Дмитро Браславський повідомив, що Міська рада Барвінкового (Харківська область) відмовилася назвати вулицю на честь загиблих героїв ООС, бо “Україна офіційно не оголосила війну з Російською Федерацією”, передає

oos
Фото: Військовий/Народна правда

Він розповів, що жителі міста звернулися до чиновників, щоб дати іншу назву вулиці Московській – на честь одного з трьох уродженців населеного пункту, які були вбиті на Донбасі. Вулиця могла б носити назву на честь:

  • Сергія Кобицького, який загинув у 2014 році;
  • Юрія Лінівенка, полеглого в 2015 році
  • Євгенія Солодовника, який загинув у 2014 році.

Барвінківська міська рада відповіла відмовою, яку підписав мер Олександр Бало. Він посилається на статтю 3 закону про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб.

Як заявили в Барвінківській міській раді, це можна зробити, щоб увічнити пам’ять людей, які:

  • внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розвиток української держави, підтримання міжнародного миру та безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України;
  • здійснили героїчний вчинок, подвиг в ім’я Батьківщини;
  • внесли значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

Чиновники вважають, що перейменувати вулицю неможливо, оскільки це не відповідає положенням закону, а Україна офіційно не оголосила війни з Російською Федерацією.

"Внесені вами пропозиції про перейменування вулиці Московської на честь одного з уродженців міста як учасника російсько-української війни не підлягають розгляду через невідповідність статті 3 закону та з урахуванням того факту, що оголошення стану війни з РФ у порядку, визначеному Конституцією, Верховною Радою України не здійснювалося", – сказано у відповіді міської ради.

miskrada kharkiv oos
Фото: Facebook

Як повідомляв "СтопКор" раніше, окупанти на Донбасі стріляли з протитанкових гранатометів.

Читати також:
Зустріч Путіна та Байдена: Швейцарія офіційно назвала місце переговорів
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/vijny-z-rosiyeyu-nemaye-miskrada-na-harkivshhyni-vidmovylasya-nazvaty-vulyczyu-na-chest-geroyiv-oos/”