Новина, яка вразила світ. Як іспанські військові виявили спорожнілі будинки для літніх людей з мертвими мешканцями — подробиці

REUTERS / Susana Vera

Об этом сообщает Преступная Россия

Іспанський військовий загін, який займається дезинфекцією, входить в один з будинків для літніх людей у Мадриді

REUTERS / Susana Vera


В охопленій коронавірусом Іспанії, яка на цьому тижні обігнала Китай за кількістю смертей від цієї хвороби, до дезінфекції буквально всіх міських об’єктів приєдналися загони військових. У будинках для людей похилого віку вони знаходять залишених вмирати літніх людей.

Хронiки коронавірусу. Останні новини
Все про епідемію коронавірусу в світі та карантин в Україні
ВІДМІННО, ВИ ПІДПИСАНІ!
УПС! ЩОСЬ ПІШЛО НЕ ТАК, СПРОБУЙТЕ ЩЕ РАЗ
Надсилаємо щоденно о 08:00

Новина відразу ж облетіла головні світові ЗМІ — про тривожну ситуацію, з якою зіткнулася країна, розповіла іспанський міністр оборони Маргарита Роблес. В інтерв’ю одному з місцевих телеканалів вона повідомила, що люди старшого віку опинилися «абсолютно покинутими», а деякі з них «лежать мертвими у своїх ліжках».

«Ми будемо повністю безжальні і наполегливі щодо того, що сталося. <...> Вся повнота закону ляже на плечі тих, хто не виконує своїх зобов’язань. Але Збройні сили прийдуть їм на допомогу, вони існують якраз для таких завдань, як турбота про громадян і гарантування права на здоров’я», — заявила голова Міноборони Іспанії.

Читайте також:
Марія Прус
Зупинити вірус. Чому Азії вдається краще, ніж Європі?

У той же час реакція родичів постояльців будинків для літніх людей неоднозначна — наприклад, Франциско Торрес, чия мати живе в такій установі в Мадриді, не звинувачує в трагедії персонал.

«Я вважаю, що будинки для літніх людей не винні. Вони не тільки роблять, що можуть, але, можливо, і те, що вище їхніх сил. Все насправді так. У цій ситуації є щось неправильне. Я чув, що політики говорять на телебаченні про наших дідів, але правда полягає в тому, що єдина річ, яку я бачу в реальності, що мене оточує, це те, що літніх людей кинули в відносно невеликих будинках престарілих, без ресурсів, де вони хворіють і навіть не протестовані на коронавірус», — повідомив він TIME.

А інша мешканка Мадрида, Естер Наварро вважає, що офіційні особи приховують інформацію про те, що відбувається. Її 97-річна мати, яка страждає від хвороби Альцгеймера, живе в одному з будинків для літніх людей, де солдати знайшли тіла померлих.

Члени іспанського Військового підрозділу з надзвичайних ситуацій проводять дезінфекцію будинку для літніх людей у місті Градо / Фото: REUTERS / Eloy Alonso

«Я і мої сестри (нас шестеро) не хочемо шкоди працівникам [цих установ]. Ми припускаємо і сподіваємося, що вони роблять все, що можуть. Вчора психотерапевт, з яким я зв’язувалася по відеозв’язку, підтвердив це. Ми сподіваємося, що буде проведено розслідування і причетні до цього понесуть відповідальність, особливо, якщо за постояльцями не доглядали і не вистачало персоналу, щоб за ними стежити», — розповіла жінка, зазначивши, що в центрі для літніх людей, де живе її мати, працювали 170 осіб.

Іспанці стурбовані моральним боком події. Сильним ударом є й те, що в минулому році вони були визнані найбільш здоровою нацією на планеті, а зараз країна є четвертою за кількістю хворих коронавірусом, на тлі чого сталася трагедія в будинках для людей похилого віку.

Читайте також:

Іспанія звернулася до НАТО з проханням про допомогу в боротьбі з коронавірусом

«Ми дійсно бережемо систему держави загального добробуту і сильну структуру підтримки сім’ї, але ці жахливі новини, що надходять з будинків для літніх, повинні також змусити нас визнати деякі дуже серйозні недоліки», — розповіла NYT соціолог з Барселони Марина Субірац.

Поки що влада Іспанії не назвала кількість знайдених військовими тіл померлих постояльців будинків для літніх людей, проте, згідно з опублікованою The New York Times інформації, в одному з районів Мадрида в середу були виявлені щонайменше 24 загиблих пацієнти. Крім цього, два інших подібних центри в іспанській столиці також постраждали від коронавірусу і відсутності належного догляду за постояльцями.

До трагічних подій, повідомили ABC News джерела в Міністерстві внутрішніх справ Іспанії, могли призвести масштабні скорочення персоналу будинків для літніх людей. Решта мала кількість працівників перевантажені і не можуть впоратися з усіма обов’язками. У відомстві вже почали розслідування події.

Вікова група 80+ — найбільш вразлива перед коронавірусною інфекцією. 21.9% всіх смертей зафіксовано у хворих в цьому віці. На тлі цього інші країни Європи бояться зіткнутися з тим, що трапилося в Іспанії.

Член Військової підрозділу з надзвичайних ситуацій входить в будинок для людей похилого віку в Градо, Іспанія / Фото: REUTERS / Eloy Alonso

У той же час влада Італії не включає в офіційну статистику загиблих від коронавірусу людей, що померли в будинках для людей похилого віку, пише NYT. У Франції при підрахунку жертв COVID-19 також не враховують померлих постояльців центрів для літніх людей, але влада пообіцяла це виправити.

Всього в Іспанії розташовані 5,358 будинків престарілих із загальним числом постояльців понад 372 тисяч осіб.

Аналіз Міністерства охорони здоров’я Іспанії показав, що найбільша кількість хворих коронавірусом пацієнтів надходять у віці від 50 до 90 років, а 14,6% інфікованих в проміжку 80−89 років загинули.

Постояльці одного з будинків для літніх людей в Іспанії вітають морського піхотинця

Деякі регіони країни — наприклад, Каталонія — вже почали власні розслідування смертей в будинках для людей похилого віку. Там виявили понад 200 заражених постояльців у 70 центрах для літніх людей.

Станом на 26 березня, в Іспанії підтверджені 56,188 випадків захворювання коронавірусом. За останню добу кількість інфікованих зросла на 8578 осіб. Всього від хвороби загинули 4089 іспанців. Весь світ продовжує боротьбу з пандемією.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/epidemiya-koronavirusu-mertvi-lyudi-v-budinkah-dlya-lyudey-pohilogo-viku-ispaniji-podrobici-ostanni-novini-50078072.html”